aranearium.cz

SPOLEK PŘÁTEL ARANEARIA

aktuality: Neuvěřitelný nález III

Liptákov 16.3.2007
Neuvěřitelný nález III

Další pokračování napínavého příběhu neuvěřitelného nálezu, ze 13.6.2006 a 16.11.2006.

Spojení vědců, počítačových odborníků a předních cimrmanologů nese své ovoce. Nové informace vyčtené z fotografie nalezené v Liptákově pravděpodobně změní novodobé dějiny. Snímek byl znovu digitálně upraven a prozkoumán, tentokrát na superpočítači "Amálka" Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR (tímto slovutným učencům za poskytnutí času na stroji děkujeme). Dnes již můžeme s jistotou potvrdit některé skutečnosti. Snímek nebyl pořízen na Zemi a pochází z období I. světové války nebo těsně po ní. Důkazem toho je planeta v pozadí, kde se po zvětšení jasně rýsuje pobřeží východní Asie. Aparát, kterým byl snímek pořízen patrně ze Země pochází a typově odpovídá stáří fotopapíru, jenž byl podroben chemické analýze. S konečnou platností bude stáří snímku určeno po provedení radiouhlíkové zkoušky.

Je třeba nalézt odpovědi na nové otázky a to nebude vůbec snadné. Na to již "Amálka" nestačí. Pro další technický rozbor je nutné získat daleko výkonnější prostředky. Rozhodli jsme se proto, zapojit náš výzkum do systému BOINC (Berkeley Open Infrastructure for Network Computing), což jsou projekty tzv. distribuovaných výpočtů (DC). V praxi to znamená, že místo použití jednoho "superpočítače", je využit výpočetní výkon mnoha počítačů zapojených do tohoto systému. Systém BOINC využívají známé DC projekty jako např: SETI (Search for Extra Terrestrial Intelligence - pátrání po mimozemské inteligenci) a CERN (European Center for Nuclear Research - Evropské středisko pro jaderný výzkum). Na DC projektu DEBIL (Digital Exploring of the Bizzare Image from Liptakov - digitální průzkum prapodivného obrázku z Liptákova) se můžete podílet i vy se svým počítačem. V případě zájmu o účast v projektu napište do redakce S.P.A. Obratem vám zašleme bližší informace. Počítáme s hojnou podporou členů S.P.A. Prvních 10 účastníků obdrží pěkné tričko s názvem projektu vyvedeným výrazným písmem na přední i zadní straně.

Těšte se na zveřejněnění nejnovějších výsledků.


Předchozí [Pomáhají od nepaměti - 23.2.2007]
Další [Nový druh pavouka - 1.4.2007]

SPOLEK PŘÁTEL ARANEARIA

stanovy

výklad stanov

výzva členům


AKTUALITY S.P.A.

Jak jsem se stal členem S.P.A.
[Tábor 2.10.2007]
Jak jsem se stal členem S.P.A.

Zcela paradoxně to bylo v době, kdy autor tohoto webu zdárně zvládl používání nočníku (více…)

ARCHIV


PRO POUČENÍ:

SEKÁČ NENÍ PAVOUK

sekáč
  • sekáč má třídílná klepítka
  • sekáč má hlavu, hruď a zadeček vcelku
  • sekáč má segmentované tarzy
  • sekáč má článkovaný zadeček

PŘI POTÍŽÍCH:

Vyskytla-li se na stránkách chyba, kontaktujte prosím webmastera

Nezobrazují-li se vám stránky korektně, vyzkoušejte


ARANEARIUM NA VAŠEM WEBU

Podpořte Aranearium.cz, umístěním ikony na vašem webu.

Aranearium.cz

PARTNEŘI

Everything you ever wanted to know about spidersOSTATNÍ ODKAZY: IQ999 Výchozí stránka Mapa webu Návštěvní kniha E-mail Vyhledat na Araneariu Nastavení webu Formát pro tisk English English


NAVIGACE: hlavní stránka » S.P.A. - archiv aktualit » Neuvěřitelný nález III

aktualizováno: 9. 2. 2023

created & designed by IQ999™  © 2002−2023